Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9 Çocuklar İçin Doğal Çiğ Sütün Önemi Nedir ?
Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9
Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9
media

Çocuklar için doğal süt tüketimi sağlıklı kemik gelişimi ve güçlü dişler için büyük önem taşıyor. Kuşkusuz ki anne, babalar çocukları için her şeyin en iyisi düşünür ve yapar. Sağlıklı kemik gelişimi ve güçlü dişler için kalsiyum şart bu nedenle çocuk sahibi evlerde inek sütü artık vazgeçilmez halde.  Tam anlamıyla doğal çiğ süt kalsiyum deposu ve çocukların sütteki kalsiyumu başka bir besinden alması çok güç. 

Çocukların Çiğ Süt Tüketmesinin Önemi Nedir ?
Süt tüketmeyen çocukların gelişimleri büyük risk altında. Süt; enerji, protein, kalsiyum ve mineral bakımından en zengin besin ögesidir. Süt ve süt ürünlerini tüketmeyen çocuklar, yeterince protein ve kalsiyum alamamaya bağlı olarak kemik gelişiminde ve büyümede geri kalma riskiyle karşı karşıya kalmakta. Süt içmeyen çocuklarda fosfor, iyot, A ve C vitaminleri yetersizlikleri de görülebilir. Çocuk gelişiminde vazgeçilmez bir önem taşıyan sütün düzenli ve doğru tüketilmesi oldukça hassas bir konu. Artan doğal yaşam trendi nedeniyle artık doğal çiğ süt çokça rağbet görmekte ebeveynlerin her zaman tercih ettiği günlük doğal çiğ süt artık bir tıkla kapınızda.


  • Apr 13, 2017
  • Kategoriler: Süt Blogu
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorumlar

Mesaj Bırakın

Email adresiniz yayınlanamadı.Lütfen tüm alanları doldurun.*

Notice: Undefined variable: expire in /home/safsut/public_html/system/library/template.php on line 9